Novinka CFMOTO Gladiator X625 EPS / X625-A EPS – BESTSELLER 2020, v detaile OBRAZOM I SLOVOM!

Dizajn je ohromujúci, zadná svetelná LED rampa je ako z pretekárskeho auta

Aj keď sa jedná o úžitkovú verziu ATV, nájdete tu jemne vložený rukopis športových kriviek z buginy Z1000 SPORT. Svoju úlohu tu zohralo aj rakúske dizajnové štúdio KISKA. Doslova by sa dalo povedať, že z pôvodného modelu X600 nezostala kapota na kapote. Predná i zadná svetelná lampa je plne LED technológie a ak sa pozriete na prepojenie zadných svetiel horizontálnou svetelnou LED linkou, máte pocit, že vidíte športové auto a nie štvorkolku.  Nový palubný LCD prístroj sprostredkováva jasné a zreteľné informácie za každých svetelných podmienok, pričom naraz monitoruje až 12 palubných údajov. Teraz v ňom nájdete aj ikonku Bluetooth. Súčasťou dizajnu sú  tri farebné kombinácie, oranžová, šedá a nakoniec verzia s kamuflážou – camo.

 

Novinka – Bluetooth, váš šikovný pomocník

Pre väčšie pohodlie a vyššiu bezpečnosť nový Gladiator X625 v oboch verziách disponuje modernou funkciou – pripojením prostredníctvom Bluetooth. Displej a jeho dva ovládače zároveň slúžia na príjem, či ukončenie telefónneho hovoru.  Príjem hovoru sa uskutočňuje tlačidlom SEL (vľavo), končenie hovoru tlačidlom ADJ (vpravo). Pred jazdou si jednoducho spárujete vašu náhlavnú sadu v prilbe, ATV a mobil, čo prebehne veľmi jednoducho a rýchlo. Počas jazdy sa prichádzajúci hovor prihlási ikonkou na palubnej doske. Pri vypnutí a zapnutí zapaľovania sa zariadenia automaticky spárujú. Podobnú funkciu má aj pripravovaný model Gladiator Z1000 Sport, ktorý na farebnom displeji navyše zobrazuje i telefónne číslo.

 

Pohodlie, bezpečnosť a plná ochrana

právom patrí posádke. Masívne, delené sedadlo vzadu s operadlom je pripravené i na niekoľko hodinové sedenie, spolujazdec sa bude cítiť ešte viac bezpečnejšie ak sa bude držať ergonomicky ladených madiel (platí pre model X625-A). Plošinové stúpačky sú rôznej výškovej úrovne pre jazdca a spolujazdca (platí pre model X625-A) a aj vďaka spodnej ochrane na 100% ochránia nohy posádky pred nástrahami terénu a spoločne s masívnymi chráničmi rukovätí bude zároveň aj technika chránená napr. pred konármi, či inými prekážkami. Motor je plne zakrytý odolnými kapotami s tvrdeného plastu a všetko je dôsledne projektované tak, aby technika i posádka zostali v prípade incidentu v maximálnej ochrane. Pre bezpečnosť pri brzdení sa starajú štyri brzdové kotúče – teda po jednom na každom kolese. Celý brzdový systém je zmodernizovaný, teraz poskytuje ešte razantnejší a zároveň i hladký brzdný účinok s presným dávkovaním brzdnej sily.

 

Úplne nový motor o objeme 600 cm³

vychádza z viac ako 20 ročných skúseností nepretržitých inovácií. Údaj o zrýchlení z 0 na 50 km/h za 4,5 sek. jednoznačne svedčí o akčnosti motora ktorý je vybavený vstrekovaním i zapaľovaním od nemeckej značky BOSCH. Výkon motora sa odovzdáva na kolesá pomocou kanadského  bezspojkového CV-Tech variátora s radením L, H, P, R a N, ktoré vám umožnia zdolať najrozmanitejšie prekážky aké štvorkolke ponúknete – piesok, blato, hlinu, extrémne stúpanie. Vzadu i vpredu stroj disponuje 100% uzamykateľným diferenciálom. Chladiaca sústava prešla modernizáciou a chladenie je nadimenzované pre ťažké nasadenie stroja a kritické chvíle  v rôznom prostredí.

 

Revidované je celé pruženie,

vpredu je dráha pruženia 160 mm a je nastaviteľné, tak ako i vzadu, kde je dráha pruženia 230 mm. Nezávislé zavesenie kolies na „A“ ramenách podtrhuje svetlá výška 280 mm. Podľa voľby terénu sa pruženie dá prestaviť na 5 rôznych pozícií pričom podvozok ako celok vám umožní priam „kobercovú“ jazdu nehľadiac na obťažnosť terénu.

 

Dynamický systém EPS (elektronický posilňovač riadenia),

je v  oboch verziách – dlhej i krátkej súčasťou základnej výbavy.  Jeho činnosť sa automaticky odvíja od rýchlosti ATV a tak je veľmi bezpečným pomocníkom jazdca aj pri nepredvídavých prekážkach. Funguje to tak, že pri pomalých rýchlostiach ide ľahko, čo umožňuje jednoduché manévrovanie riadidlami v tesných podmienkach a naopak pri vyššej  rýchlosti zaberie razantnejšie, čím pomáha jazdcovi stabilizovať predné kolesá i v prípade, že jedno koleso nečakane narazí na prekážku.

Nový Gladiator  X625 je bezpečný a podmanivý tak, ako by ste to presne očakávali.  Štvorkolky CFMOTO nepotrebujú za riadidlami drsného chlapa, sú tak ľahko ovládateľné, že ich s radosťou a bezpečne riadia i ženy.

 

TOTO VÁS na X625 URČITE POTEŠÍ:

Schránka 1: Objemná, vodeodolná schránka pred pravým kolenom jazdca.

Schránka 2: Schránka pod zadným sedadlom spolujazdca, vodeodolná s prístupom zozadu.

Opierka a madlá pre spolujazdca v základnej cene (model X625-A).

EPS – elektronický posilňovač riadenia u oboch modelov v základnej cene.

Ochranné kryty rukovätí v základnej cene. Chrániče sú podložené ultra silnou plastovou výstuhou.

Homologované ťažné zariadenie: Áno (150 kg)

Homologovaná el. zásuvka: Áno

Elektrický silný navijak: Áno

Záruka: Aktuálne 5 rokov (pri nákupe do 31.7.2020, potom 3 roky), DOŽIVOTNÁ na rám

Homologizácia: Áno / Pre 2 osoby /  VO sk. B

Kategória vozidla: L7e

RIVAL – v ponuke sú okamžite ochranné rámy a hliníkové kryty podvozku.